Co nowego na deskach teatrów we wrześniu? Nadchodzące premiery teatralne

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co nowego na deskach teatrów we wrześniu? Nadchodzące premiery teatralne
Teatr

Teatry po pandemii wróciły do pracy z przytupem. Wiele z nich działało przez całe wakacje, a na wrzesień przygotowało premiery. Co warto zobaczyć tej jesieni w teatrach? Podpowiadamy!

Premiery teatralne – wrzesień 2021

Trzeba przyznać, że w tym roku tuż po wakacjach będzie miało miejsce wiele ciekawych premier teatralnych. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy musicali, komedii, jak i rodziny z dziećmi. Jesień 2021 w teatrze zdecydowanie będzie ciekawa! Sprawdź, co warto zobaczyć.

„Mistrz i Małgorzata”, Teatr Muzyczny w Gdyni

Pierwszą premierą teatralną, którą chcielibyśmy polecić, jest musicalowa adaptacja powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Tekst rosyjskiego pisarza na swój warsztat wziął Janusz Józefowicz, który od lat jest uznawany za polski autorytet w dziedzinie musicalu. 

Muzykę napisał Janusz Stokłosa, a za teksty piosenek odpowiedzialny jest Andrzej Poniedzielski. Tak doświadczeni twórcy oraz doskonale dopracowana scenografia i nowoczesne efekty specjalne gwarantują spektakl najwyższej jakości. Premiera musicalu już 11 września 2021 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Więcej informacji o spektaklu tutaj. 

„Opowieści niemoralne”, Teatr Powszechny w Warszawie

Warszawski Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera od 25 września 2021 zaprasza widzów na spektakl pt. „Opowieści niemoralne” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Inspiracją do spektaklu jest historia Romana Polańskiego, filmy Waleriana Borowczyka (reżyser erotycznych produkcji telewizyjnych lat 90., bohater licznych skandali, oskarżany o molestowanie), a także materiał dokumentalny o współczesnej kulturze fetyszu.

Spektakl porusza trudny temat, szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie obecnie znajdują się nasze granice w opowiadaniu i oglądaniu. Spektakl jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

„BIG BANG”, OCH-TEATR w Warszawie

10 września 2021 będzie miała miejsce premiera nowego spektaklu Piotra Ratajczaka. „BIG BANG” to spektakl na podstawie scenariusza kultowego filmu Andrzeja Kondratiuka pod tym samym tytułem. Ten spektakl z elementami science fiction zaskakuje fabułą. 

W jednej z mazowieckich wsi ląduje statek kosmiczny. Mieszkańcy są zaskoczeni i zaszczyceni, że kosmici wybrali akurat ich wieś, dlatego chcą powitać przybyszów najlepiej, jak potrafią – odświętne ubrania, najlepsze potrawy i skrzynka wódki mają w tym pomóc. Podczas powitalnego przyjęcia bohaterowie rozmawiają o wszystkim  – o śmierci, seksie, życiu, ale też o kosmitach i o stanie ludzkości. Spektakl zapowiada się ciekawie, zdecydowanie warto zapamiętać ten tytuł!

„Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, Teatr Syrena w Warszawie

Pierwszą premierą Teatru Syrena w sezonie 2021/22 jest „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, czyli musicalowa adaptacja popularnego komiksu Janusza Christy w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. 

Muzykę do spektaklu napisał Jakub Lubowicz i jak sam zaznacza: „Muzyka będzie współczesna, oparta na nowoczesnych bitach oraz brzmieniach, ale nie zabraknie musicalowych songów, pozwalających aktorom zaprezentować swój kunszt wokalny” (cytat pochodzi ze strony spektaklu). My jesteśmy bardzo ciekawi efektu przeniesienia komiksu na deski teatru!

Przeczytaj też: https://soxx.pl/teatr-taniec/najwazniejsze-muzyczne-festiwale-na-swiecie/

Zdjęcie główne: Donald Tong/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*