Teatr w Internecie. Gdzie można zobaczyć bezpłatne sztuki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Teatr w Internecie. Gdzie można zobaczyć bezpłatne sztuki?
Teatr

W dobie pandemii koronawirusa teatr przeniósł się do internetu. Zobacz, gdzie możesz obejrzeć bezpłatne spektakle.

W związku z pandemią koronawirusa na jakiś czas zamknięte zostały m.in. instytucje kulturalne takie jak kina, muzea i teatry. Mamy jednak możliwość pozostać w kontakcie z kulturą i sztuką – teatry oferują spektakle online i wiele z nich obejrzymy za darmo. 

Teatr w Internecie. Gdzie można zobaczyć bezpłatne sztuki?
Photo by: WikimediaImages, from: Pixabay

Spektakle online za darmo – gdzie oglądać?

Teatr Wielki VOD

Na stronie tej znajdziemy spektakle Teatru Wielkiego, Opery Narodowej oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Obejrzymy tam klasyki takie jak Straszny Dwór i Halka Stanisława Moniuszki, operę Tosca Pucciniego, czy balet Mąż i żona wyreżyserowany przez Annę Hoop. 

Ninateka

To platforma dla wszystkich fanów sztuki – znajdziemy tu tysiące spektakli, filmów, koncertów, słuchowisk oraz programów publicystycznych. W Ninatece obejrzymy spektakle największych polskich reżyserów teatralnych, m.in. Tadeusza Kantora. Zobaczyć też możemy sztuki w reżyserii Jerzego Stuhra, Jana Englerta oraz dyrektora Nowego Teatru w Warszawie, Krzysztofa Warlikowskiego. 

iTeatr

Na stronie iTeatr znajdziemy spektakle dla młodszych widzów. Większość oferowanych sztuk pochodzi z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Obejrzeć tu można m.in. Bajki robotów Stanisława Lema, Krzyżaków Henryka Sienkiewicza, czy Pchłę Szachrajkę na podstawie wiersza Jana Brzechwy. 

Photo by: Michelle Raponi, from: Pixabay

Teatr Telewizji

W Teatrze Telewizji mamy ogromny wybór, bo dostępnych jest tu mnóstwo spektakli. Obejrzeć możemy m.in. Moralność pani Dulskiej w reżyserii Marcina Wrony, satyrę Komedię romantyczną w reżyserii Michała Gazdy, czy sztukę Fryderyk opowiadająca o tragicznych wydarzeniach z życia Chopina, w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. 

The Metropolitan Opera

W obecnym czasie pandemii na stronie Metropolitan Opera obejrzeć możemy sztuki w ramach akcji Nightly Met Opera Streams. Spektakle dostępne są przez 20 godzin – od 0:30 do 20:30 następnego dnia czasu polskiego. To szansa, aby zobaczyć np. Tristana i Izoldę Richarda Wagnera, czy Eugeniusza Oniegina Piotra Czajkowskiego. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*