Wydarzenia kulturalne w Krakowie. Jak wziąć w nich udział?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wydarzenia kulturalne w Krakowie. Jak wziąć w nich udział?
Wydarzenia kulturalne

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W Krakowie co roku odbywają się liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym. Są to m. in. festiwale, koncerty, premiery książek, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych. Większość z nich ma charakter otwarty, co oznacza, że udział może w nich wziąć każda zainteresowana osoba. Jedynym warunkiem jest zakup lub rezerwacja biletu wstępu – na wiele wydarzeń, że względów logistycznych liczba miejsc jest ograniczona. W wejściówki na wiele krakowskich wydarzeń kulturalnych można zaopatrzyć się w bardzo prosty sposób. Jaki – o tym powiemy poniżej!

Kraków dla miłośników kultury. Co ciekawego dzieje się w mieście?

Kraków nie bez powodu cieszy się mianem polskiej stolicy kultury. To właśnie w tym pięknym, historycznym mieście co roku odbywają się liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym. Dotyczą one wielu dziedzin szeroko pojętej kultury, co sprawia, że w ramach rozrywkowej oferty stolicy Małopolski każdy ma szansę znaleźć coś interesującego dla siebie. Wydarzenia kulturalne w Krakowie to m. in. koncerty muzyczne, festiwale o zróżnicowanym charakterze, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wiele innych, wartych zainteresowania wydarzeń. Wiele spośród nich ma charakter cykliczny i jest z powodzeniem organizowanych już od wielu lat.

Fot.; elements.envato.com / Rawpixel

Liczne znane i doceniane przez uczestników wydarzenia kulturalne w Krakowie odbywają się pod pieczą Krakowskiego Biura Festiwalowego. Jest to instytucja kultury, która dba o ofertę kulturalną miasta już od ponad 25 lat. KBF współpracuje z licznymi instytucjami z Polski i Europy oraz dokłada wszelkich starań, aby oferta kulturalna miasta była z roku na rok coraz ciekawsza i bardziej wartościowa dla uczestników. Organizowane przez KBF wydarzenia kulturalne w Krakowie są skierowane zarówno do mieszkańców miasta, jak i turystów, którzy oprócz zwiedzania poszukują także ciekawego urozmaicenia w zakresie spędzania wolnego czasu w stolicy Małopolski.

Gdzie szukać informacji o wydarzeniach kulturalnych w Krakowie?

Kraków to miasto, w którym wiele się dzieje bez względu na porę roku. Na praktycznie każdy miesiąc zaplanowane są ciekawe wydarzenia, z których harmonogramem można zapoznać się na stronach KBF. Na większość wydarzeń odbywających się w Krakowie obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Aby zapewnić sobie możliwość wzięcia w nich udziału, należy wcześniej zaopatrzyć się w bilety wstępu, które czekają m.in. na portalu KBF:BILETY.

Na stronie można nie tylko kupić wejściówki na interesujące wydarzenia kulturalne w Krakowie, lecz także zapisać się do programu lojalnościowego w aplikacji mobilnej. W jego ramach każdy uczestnik może gromadzić punkty za zakup biletów i następnie wymieniać je na zniżki na kolejne wejściówki lub atrakcyjne nagrody. Na uczestników programu lojalnościowego czeka także możliwość wzięcia udziału w ekskluzywnych wydarzeniach, wybór miejsc na widowni oraz wiele innych atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom krakowskiej kultury.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / friends_stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*