Jak można ubezpieczyć transport drogich mebli?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak można ubezpieczyć transport drogich mebli?
Sztuka

Podczas przeprowadzki, warto współpracować ze sprawdzoną firmą przewozową, która każde zlecenie obejmuje ubezpieczeniem OCP. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o transporcie mebli.

Ubezpieczenie OCP – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Transportując drogie meble, obrazy czy cenne dla Ciebie pamiątki, chcesz mieć 100% pewności, że bezpiecznie trafią w wybrane miejsce. Niestety życie lubi sprawiać nam niespodzianki. Nieszczęśliwe wydarzenia, wypadki czy awarie zdarzają się najczęściej wtedy, kiedy najmniej się ich spodziewamy. A przecież firmie przeprowadzkowej powierzamy często cenne przedmioty, zarówno warte dużo pieniędzy, jak i mające wartość sentymentalną. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby firma przeprowadzkowa, którą wybierzesz, posiadała ubezpieczenie OCP. Te, które takowego nie posiadają, nie powinny być brane pod uwagę.

Czym jest ubezpieczenie OCP?

OCP to specjalny rodzaj ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Skierowane jest do firm transportowych, które swoim klientom oferują usługi transportu towaru w ruchu krajowym i międzynarodowym. Warto zaznaczyć, że istnieje kilka, a nie jeden rodzaj ubezpieczenia OCP. Dlatego tak istotne jest, aby wcześniej rozeznać się, z jakiego typu ubezpieczenia korzysta wybrana przez Ciebie firma.

Najlepsze ubezpieczenie OCP to takie, które gwarantuje kompleksowe zabezpieczenie przewożonych dóbr. Może zdarzyć się bowiem sytuacja, w której taka polisa nie będzie miała mocy, na przykład w przypadku zaparkowania samochodu na niestrzeżonym parkingu przez firmę przeprowadzkową.

Dlaczego wybrana firma przeprowadzkowa powinna posiadać ubezpieczenie OCP? Odpowiadamy

Podczas przeprowadzki powierzamy danej firmie w zasadzie cały nasz dobytek. Pracownicy są odpowiedzialni za drogie meble, sprzęty elektroniczne, pamiątki rodzinne czy dzieła sztuki. W takiej sytuacji kwestii ubezpieczenia nie warto ignorować. W razie nieprzewidzianych wypadków możemy po prostu zbyt dużo stracić.

Przed skorzystaniem z usług danej firmy przeprowadzkowej dowiedz się, czy posiada ona ubezpieczenie OCP i co ono dokładnie obejmuje. Przejrzenie całej umowy jest bardzo ważne. Dobra polisa typu OCP powinna obejmować również wypadki takie jak kradzież przewożonego dobytku albo uszkodzenie go, niezależnie od tego, czy uszczerbek nastąpi w wyniku awarii pojazdu, czy wypadku.

Ubezpieczenie OCP – podstawa dobrej firmy przeprowadzkowej

Oczywiście do wymienionych wyżej sytuacji dochodzi wyjątkowo rzadko. Jednak jeżeli już coś podobnego się wydarzy, a wynajęta przez nas firma przeprowadzkowa ma wykupione odpowiednio szerokie ubezpieczenie, będziemy mieli podstawę prawną, aby żądać odszkodowania. Warto przy tym pamiętać, że szkoda przy transporcie nie zawsze stanowi winę pracowników firmy przeprowadzkowej.

Czasem będzie to kwestia niezależnej od nikogo awarii, warunków pogodowych albo nieprzewidzianego wypadku. Jeżeli mamy do czynienia z odpowiednio szerokim ubezpieczeniem OCP, możemy być spokojni o wszelkie tego typu sytuacje, niezależnie od ich źródła. Dochodzenie do tego, kto w istocie był odpowiedzialny za uszkodzenie, straci rację bytu, OCP pokryje koszty odszkodowania niezależnie od tego. Jeśli firma posiada wykupioną pełną polisę tego typu, oznacza to, że biorą pełną odpowiedzialność za wszelkie uszkodzone lub zagubione przedmioty.

Zdj. główne: EVG Kowalievska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*