Kino Tańca Online vol. 5 | Z perspektywy kobiet

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kino Tańca Online vol. 5 | Z perspektywy kobiet
Kino

19. listopada odbędzie się kolejna odsłona Kina Tańca Online. Tym razem wydarzenie będzie w całości poświęcone kobietom.

W odpowiedzi na współczesną sytuację epidemiologiczną Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Fundacją Artystyczną PERFORM przygotował dwa programy filmowe, które będą dostępne bezpłatnie w formie online 19 oraz 26 listopada przez trzy dni. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia:

W kontekście trwającej pandemii COVID-19 obserwujemy narastające tendencje powrotu do tradycyjnych domowych ról. Sytuacja społecznej izolacji szczególnie dla kobiet idzie w parze nie tylko z gwałtownym wzrostem stawianych wobec nich wymagań i presji, ale nierzadko również z naruszaniem i ograniczaniem ich podstawowych praw – zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i w sferze politycznej. Tym sytuacjom, często pomijanym w debacie publicznej, towarzyszącym im emocjom, a także odbiegającym od stereotypowych wyobrażeń poczuciu kobiecości chcemy przyjrzeć się poprzez medium filmu tańca – z perspektywy kobiet. Oddajemy także głos samym twórczyniom, które zgodziły się osobiście opowiedzieć o kontekście i motywacji stojącej za powstaniem ich filmów.

Listopadowa edycja wydarzenia umożliwi nam obejrzenie kilku wyjątkowych filmów, w którym główną rolę odgrywa taniec i związane z nim emocje. W Programie znajdziemy takie produkcje, jak:

  • WRoNGHEADED, reż Mary Wycherley
  • Unfolding, reż. Dylan Wilbur
  • Inside (Inhabited Landscapes), reż. Carmen Porras
  • ANOD | reż. Marta Arjona & Mei Casabona
Nino Producciones – Inside (Inhabited Landscapes) / teaser

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*