HBO wyprodukuje serial na podstawie kinowego hitu Jana Komasy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
HBO wyprodukuje serial na podstawie kinowego hitu Jana Komasy!
Kino

Najnowsza produkcja Jana Komasy okazała się prawdziwym hitem nie tylko nad Wisłą, ale również w innych częściach globu. Film „Sala samobójców. Hejter” zaledwie tydzień po międzynarodowej premierze na Netfliksie znalazł się już w gronie 10 najpopularniejszych produkcji na tej kultowej platformie w kilku dużych krajach, m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Francji. Niedługo doczeka się również wersji serialowej, którą zrealizuje HBO!

Serwis deadline.com poinformował w tym tygodniu, że przedstawiciele platformy streamingowej HBO zdążyli już ustalić najważniejsze warunki dotyczące realizacji serialu opartego na kanwie kinowego hitu Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter”. Pochodzący z Poznania reżyser wspólnie ze scenarzystą Mateuszem Pacewiczem oraz Wojciechem Kabarowskim i Jerzym Kapuścińskim z Naima Film będą współproducentami wykonawczymi serialowej produkcji finansowanej przez amerykański koncern. Na czele nowego projektu HBO staną natomiast Dan Farah ze studia Farah Films oraz Roy Lee z Vertigo Entertainment.

“To wzniosły thriller, który porusza temat klasowości, polityki, mediów społecznościowych, dezinformacji, tożsamości oraz dążenia do szczęścia za wszelką cenę.”

Producent serialu Dan Farah na temat filmu „Sala samobójców. Hejter”

 

O! Deadline donosi, że HBO podpisało umowę na zrealizowanie serialu opartego na „Hejterze” Komasy.Byłem nieco…

Gepostet von Kinofilia am Dienstag, 11. August 2020

 

Film „Sala samobójców. Hejter” doczekał się nawet porównań do nagrodzonej Oscarami w czterech kategoriach południowokoreańskiej tragikomedii „Parasite”, którą niebawem również ujrzymy w serialowej adaptacji na platformie HBO GO. Informacje dotyczące obsady obu serialów, podobnie jak daty oficjalnych premier, wciąż pozostają jednak tajemnicą.

“Wyzwania współczesnych społeczeństw w dobie fake-news, które w bezpośredni sposób chcieliśmy naświetlić w „Hejterze”, ku naszej radości znalazły swoich widzów na całym świecie, dzięki głównej nagrodzie na prestiżowym festiwalu Tribeca i międzynarodowym zasięgu dystrybucji Netflixa. Dostaję codziennie wiele entuzjastycznych wiadomości od widzów z całego świata oraz od amerykańskiego i europejskiego środowiska filmowego – ludzi, którzy obejrzeli Hejtera w kontekście dopiero co wyświetlanego w ich krajach Bożego Ciała. Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego przyjęcia przez amerykańskie środowisko filmowe!”

Jan Komasa

W naszym kraju hit Komasy jest dostępny już od marca na kilku popularnych serwisach internetowych oferujących usługę „wideo na życzenie” – Player.pl (za 48-godzinny dostęp trzeba zapłacić 35 złotych) oraz VOD.pl (cena 24,90 zł).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*